Eko fitness - Być UPsolutnie z naturą

UP to nie tylko zdrowy styl życia skupiony wokół sportu czy utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Chcemy być także eko fitness - ekologiczną siecią klubów fitness, która tworzy zaangażowaną i świadomą swoich decyzji społeczność. Z taką społecznością łatwiej wspólnie się motywować i edukować, dążąc do UPsolutnego stylu życia. Zależy nam, by wspólnie z Wami budować świat czystszy i bardziej przyjazny mieszkańcom naszej planety.

 

Dlaczego eko fitness?

 

Upsolutnie z naturą

 

Ponieważ rozumiemy, jak ściśle związane z naszym zdrowiem jest środowisko naturalne. Ekologia to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a ich środowiskiem oraz wzajemnie między nimi samymi(1). Potocznie używa się jednak tego słowa na oznaczenie działań związanych z ochroną środowiska. W UP chcemy odnosić się do obydwu jego znaczeń - podkreślać związek ludzi z naturą i pomiędzy nami samymi.Uważamy, że bez dobrze funkcjonującego otoczenia nie możemy mówić o zdrowym ciele. Wpływ zanieczyszczeń powietrza, wody czy jedzenia na nasze ciała i samopoczucie jest coraz lepiej udokumentowany badaniami naukowymi. Pokazuje nam też, jak ścisły jest ten związek. Podkreśliła to Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), tytułując tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia - Nasza planeta, nasze zdrowie.

   

Co już robimy jako eko siłownia

 

Chcemy byście z UP rośli, ulepszali siebie, realizowali swoje cele, rozwijali się i osiągali coraz więcej. Dlatego też edukujemy się nawzajem w tematach związanych z ochroną środowiska, a także ulepszamy kluby w tym duchu. Mamy w UP Strefę Wymiany książek czy innych sprzętów i kładziemy duży nacisk na oszczędne zarządzanie zasobami. Właśnie dlatego w naszych klubach nad zużyciem energii elektrycznej czuwają czujniki ruchu, a nad segregacją śmieci – specjalnie dla UP zaprojektowane kubły wraz z opisem rekomendacji zgniatania plastikowych butelek.

    Bawełniane torby od UP

Niemniej jednak nakłaniamy do używania wielorazowych opakowań (butelek na napoje, pojemników na jedzenie) i taką rekomendację zaczynamy od siebie – team UP używa szklanych butelek. UP ma bawełniane torby na strój czy zakupy klubowiczów, bo wie, że plastik i folia, to prawdziwa bomba jądrowa dla środowiska. Bada to narzędzie zwane Ocena Cyklu Życia (Life Cycle Assasment - LCA), w którym bierze się pod uwagę wpływ na środowisko każdego produktu od jego wytworzenia przez czas, kiedy żyje na rynku, do momentu, kiedy musi być przetworzony – na tej zasadzie można porównywać przedmioty z różnych surowców.

   

Najlepsza siłownia Poznań... i nie tylko

 

Dbamy o ekosystem i Wasze zdrowie. Uprawiamy sport, ćwiczymy, motywujemy się wzajemnie i wspólnie ulepszamy siebie i świat. Wspieramy Was w treningach, zapewniamy możliwość wizyty u fizjoterapeuty, ale i pamiętamy o chwilach relaksu. Z tego powodu w każdym z naszych klubów znajdziecie Strefę Wejścia z panelem klubowicza do przejrzenia zajęć, aktualności, swojego konta klienta oraz Strefę Spoczynku dla osób towarzyszących, a także samych klubowiczów – do posiedzenia i poczytania książki (którą można przynieść, pożyczyć, wymienić w UP). Każdy może skorzystać w UP ze Strefy Zajęć Grupowych, HIIT, Indoor Walking, Cardio, Wolnych Ciężarów czy Funkcjonalnej - doskonałego miejsca do pracy z trenerem personalnym. Oczywiście mamy też w UP Strefę Maszyn Izolowanych (rekomendowaną dla osób zaczynających swoją przygodę z treningiem siłowym), gdzie maszyny ergonomiczne i bardziej ułatwiają trening. W części klubów znajdują się również sauny i solaria.

   

Fitness UP

 

Gdzie można nas znaleźć? Jesteśmy w Poznaniu, Swarzędzu, Luboniu, Gdańsku oraz Grudziądzu. A jeśli nie jesteście jeszcze częścią UP_społeczności - wpadnijcie do nas w ramach bezpłatnego wejścia i sprawdźcie sami, jak działamy.

       

UP Swarzędz ETC   UP Poznań PIXEL   UP Poznań NIKU

 

UP Poznań BG   UP Grudziądz ZODIAK   UP Grudziądz ALFA   UP Gdańsk OSOWA

 

Jesteście z nami? It’s UP to you!

Autor: Wiktoria Gazda (1)https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia

Bez kategorii
Ekologia
Lifestyle
PRZECZYTAJ WIĘCEJ

UP MAX – POZNAJ NOWE MOŻLIWOŚCI

Dla tych, co chcą więcej! Karnet na 2 miesiące w mega promce!

PRZECZYTAJ

UP DOPASOWANY – ponownie dla ciebie

Bestseller powrócił! UP DOPASOWANY - KARNET NA 30 DNI - bez wpisowego, bez zobowiązań!

PRZECZYTAJ

PAKIET MOICH TRENINGÓW w up gdańsk osowa

Koniec wakacji, koniec leniuchowania - wkraczamy z promocją Treningów Personalnych 2 w cenie 1!

PRZECZYTAJ